O nas

Ruch Obywatelski Bezpartyjni…

Popiera go w Warszawie 25 ugrupowań lokalnych, 12 wiceburmistrzów dzielnic oraz ok. 115 bezpartyjnych radnych dzielnicowych, którzy stanowią ok. 27% Radnych Dzielnic Warszawy (37,4% to radni PO oraz 33,6% to radni PiS).

czytaj dalej

Przesłanie Bezpartyjnych

Ponad 70% polskich inwestycji to projekty samorządowe, to w naszych lokalnych społecznościach decyduje się poziom i jakość naszego życia. W Polsce ponad 70% gmin jest zarządzane przez bezpartyjne koalicje mieszkańców.

czytaj dalej

Dlaczego samorząd powinien być bezpartyjny?

Od lat jesteśmy świadkami bezpardonowej walki w naszej polityce. Uważam, że powodem tej partyjnej przepychanki nie są idee, ani chęć realizacji własnego programu.

czytaj dalej

Warszawa przyłącza się do Ruchu Bezpartyjnych Samorządowców

Warszawa jest największą w Polsce gminą liczącą prawie 2 miliony ludności – blisko 5% mieszkańców kraju. Nasuwa się pytanie, jak zarządzać tak wielkim i złożonym organizmem. Partyjni politycy chcą umacniać na terenie miasta władzę centralną (Prezydent i Rada Warszawy), a nawet, jak w ostatnim projekcie poselskim o ustanowieniu „metropolii warszawskiej”, rozszerzyć tę władzę na jak największą część Mazowsza...

czytaj dalej

0
0